Pro uchazeče (1. a 2. ročník)

Jsme čtyřletá střední škola s maturitou a hledáme studenty, kteří chtějí tvořit vlastní školu. Studenty, kteří chtějí poznat svoje silné a slabé stránky, studovat ve skupině i samostatně, zapojit se aktivně do dění školy a hlavně se pokusit najít, co je v životě zajímá, čemu by se chtěli dále věnovat a v čem se rozvíjet.

PŘESTUPOVÉ ŘÍZENÍ

Do 1. a 2. ročníku

Ano, pokud stále hledáš vhodnou střední školu jako současný student 1. nebo 2. ročníku střední školy.

Naším cílem je tvoje studijní autonomie - schopnost převzít kontrolu a zodpovědnost nad vlastním učením.

Šanci v přestupovém řízení mají všichni uchazeči, kteří splňují naše kritéria, vědí hodně o naší škole a mají představu, jak by mělo vypadat jejich vzdělávání na Střední ScioŠkole Žižkov.

Jaká jsou kritéria přestupového řízení?

Pro přijetí ke studiu v rámci přestupového řízení musíš splnit následující podmínky:

1.) natočit video o sobě a splnit kritéria hodnocení a

2.) úspěšně absolvovat týmovou aktivitu a 15 minutový rozhovor.

Dále bude třeba doložit potvrzení od lékaře, že jsi schopen/a studia na pedagogickém lyceu (tj. že netrpíš žádnou závažnou duševní nemocí ani závažnou poruchou chování). Stačí doložit až u podpisu smlouvy.

Co znamená, že mám natočit video o sobě?

Natoč video o délce 3 minut, v kterém budeš vidět a v kterém odpovíš na otázky:

• Co tě baví a jak trávíš svůj volný čas?
  • Proč se hlásíš právě na naši školu?
  • Jak využiješ volnost, kterou naše škola studentům/tkám dává, jakým tématům se ve škole budeš chtít věnovat?
  • Co uděláš pro školu ty?
  • A jak si představuješ sám/sama sebe, až budeš ze školy po maturitě odcházet?

Kreativitě se meze nekladou, buď sám/sama sebou…

Do 16. října 2024 ho zašli na e-mail olga.stojanovska@scioskola.cz.

Vhodné formáty videa?

• Soubory WebM (video kodek Vp8; zvukový kodek Vorbis)
  • Soubory MPEG4 (včetně MP4), 3GPP a MOV (video kodeky h264 a MPEG4; zvukový kodek AAC)

• AVI (video kodek MJPEG; zvuk PCM)

• MPEGPS (video kodek MPEG2; zvuk MP2)

• WMV

• FLV (Adobe – video kodek FLV1, zvuk MP3)

• MTS

• OGG

Jak bude video hodnoceno?

Tříminutové video budeme bodovat podle těchto kritérií:

Dodržení zadání

1. délka videa 3 minuty (maximálně +/- 1 minuta) (0 nebo 5 bodů)

2. zodpovězení všech otázek (0 - 5 bodů)

3. uchazeč/ka je na videu vidět (0 nebo 5 bodů)

Soulad s koncepcí střední ScioŠkoly Žižkov

4. uchazeč/ka ve videu prokáže, že rozumí a chápe princip fungování ScioŠkoly a její hodnoty  (0 nebo 5 bodů)

Uchazeči mohou získat max. 20 bodů. Uchazeči musí pro přijetí získat v každém ze čtyř kritérií alespoň 1 bod. Ostatní uchazeči nesplnili kritéria 1. části přestupového řízení Natoč video o sobě, a nebudou tedy pokračovat v přestupovém řízení.

Co znamená týmová aktivita?

Druhá část přestupové zkoušky probíhá 25. října 2024 v naší škole.

V části Týmová aktivita budeš pracovat v menším týmu 8-15 uchazečů na realizaci jednoduchého úkolu. Ve stejný den proběhne krátký 15 minutový rozhovor.

Jak bude hodnocena týmová aktivita?

Kritéria pro hodnocení týmové aktivity:

• Sebereflexe (0-5 bodů)
  • Zpětná vazba (0-5 bodů)
  • Komunikace (0-5 bodů)
  • Týmová spolupráce (0-5 bodů)

Uchazeči mohou získat max. 20 bodů. Uchazeči musí pro přijetí získat v každém z kritérií alespoň 3 body. Ostatní uchazeči nesplnili kritérium 2. části přestupového řízení Týmová aktivita a nebudou tedy přijati ke studiu.

Celkové hodnocení přestupové zkoušky

1. Ke vzdělávání ve Střední ScioŠkole Žižkov bude přijato prvních 8 uchazečů seřazených dle získaných bodů, kteří splní kritéria obou částí přestupového řízení. .
  2. V případě rovnosti bodů rozhoduje o pořadí uchazečů výsledek bodování kritérií v části týmová aktivita, v tomto pořadí:
    1. Týmová spolupráce;
    2. Sebereflexe;
    3. Zpětná vazba. Pokud bude trvat rovnost bodů i poté, pořadí uchazečů určí los.

3. Prospěch ze základní či jiné školy nezohledňujeme v    žádné části přestupového řízení.

Celkový výsledek přestupového řízení bude uchazečům zveřejněn telefonicky nebo e-mailem.

Kompletní kritéria přestupového řízení