Střední ScioŠkola je kamenná budova, ve které probíhá denní prezenční studium po celý školní rok. Budova se nachází v Praze 3 na Žižkově. Tento obor funguje letos třetím rokem. Do kolonky “obor” napište Pedagogické lyceum (78-42-M/03). Další informace o přijímacích zkouškách a přestupu:
Chci k vám do 1. ročníku!
Od září otevíráme také nový obor, Expediční Střední ScioŠkolu. Jedná se o školu, která nemá stálou budovu: vzdělávání probíhá tři týdny v měsíci distančně a jeden týden za měsíc je věnován společné expedici. Na stejném principu už letos funguje Základní Expediční ScioŠkola. Do kolonky “obor” napište Gymnázium (79-41-K/41).
Přihlášku ke vzdělávání na střední škole si můžete stáhnout nebo ji dostanete na své základní škole. Na druhé straně vyplníte, jaké jste měli známky na vysvědčení a necháte si jejich správnost potvrdit ve své základní škole. Kdyby s tím byl nějaký problém, ověření vysvědčení můžeme udělat i my. Přihlášku potom spolu se Studijním plánem (viz dále) pošlete jedním z následujících způsobů:
Termín doručení přihlášky a studijního plánu je do 1. 3. 2021. My vám potom pošleme e-mailem pozvánku s termíny přijímaček.
Ne. Střední ScioŠkola nebude letos tyto testy organizovat ani nebude započítávat body z testu do celkového výsledku. Uchazeče budeme přijímat pouze na základě studijního plánu, ústního pohovoru a zohlednění výsledků předchozího vzdělávání.
Pro školní rok 2021/2022 bude do oboru 78-42-M/03 Pedagogické lyceum v 1. kole přijímacích zkoušek přijato 40 uchazečů.
Termín podání přihlášek, včetně studijního plánu je do 1. 3. 2021.
Ústní pohovory s uchazeči proběhnou v termínu od 12. do 28. dubna.
Ano. Součástí formuláře, který budete vyplňovat, je lékařské potvrzení, že uchazeč splňuje zdravotní podmínky pro studium oboru Pedagogické lyceum, tedy že netrpí žádnou závažnou duševní nemocí ani závažnou poruchou chování. Toto lékařské potvrzení je pro uchazeče o studium na pedagogickém lyceu povinné.
Studenti na Střední ScioŠkole mají vliv na to, co se učí, jak se to učí, a na mnoho dalších věcí, které se ve škole a kolem ní dějí. Proto nás zajímá, kdo se k nám hlásí a s čím přichází. Podkladem pro ústní pohovor je Studijní plán, v němž uchazeči popíší, co už umí, co je zajímá, co by se potřebovali naučit, koho by pozvali do školy, apod. Podrobný návod, jak ho napsat, najdete zde. Nezapomeňte nám plán poslat spolu s přihláškou
Na základě školní přijímací zkoušky, sestávající z vypracování studijního plánu a ústního pohovoru s uchazečem, a na základě klasifikace za poslední dva ročníky absolvovaného vzdělávání.
Uchazeč může celkem získat 40 bodů na základě:
S každým uchazečem si půl hodiny povídají dva průvodci a jeden student. Ptáme se na otázky, které se týkají studijního plánu a zjišťujeme, jestli se k nám uchazeč hodí. Uchazeč má taky možnost se ptát nás a ověřit si, jestli jsme pro něj ta správná škola. Každý pohovor potom hodnotíme podle pěti kritérií:
(...) Každé kritérium je bodově ohodnoceno, celkově je možné získat 39 bodů. K přijetí ke studiu je ve školní části přijímací zkoušky potřeba získat alespoň 15 bodů a zároveň alespoň jeden bod na základě každého hodnoceného kritéria.
Uchazeč dostane jeden bod, pokud průměrný prospěch ve všech pololetích je menší nebo roven 2,0 . Součástí hodnocení není prospěch za druhé pololetí školního roku 2019/2020.
Uchazeči, kteří získají alespoň 15 bodů ve školní přijímací zkoušce a zároveň alespoň jeden bod na základě každého kritéria školní přijímací zkoušky, budou seřazeni podle počtu bodů získaných celkově na základě všech částí přijímacího řízení od nejvyššího počtu bodů k nejnižšímu. Ke vzdělávání ve škole bude přijato prvních 40 z takto seřazených uchazečů. V případě rovnosti bodů uchazečů rozhodne o jejich pořadí los.
Škola, na kterou se hlásíš, je živým vzdělávacím centrem, které se opírá především o aktivitu svých studentů. Ti mají vliv na to, co se učí, jak se to učí, a na mnoho dalších věcí, které se ve škole a kolem ní dějí. Proto nás zajímá, kdo se do Střední ScioŠkoly hlásí a s čím přichází. Představa o tom, co se uchazeči chtějí ve škole naučit, pro nás bude podkladem pro ústní pohovor. Proto je velice důležité, aby každý uchazeč sestavil sám svůj individuální studijní projekt. Jeho struktura by měla vypadat asi takhle:
Pokud jde o vnější formu tvého studijního projektu, měl/a by ses vejít do rozmezí 2-5 stránek A4. Při grafické úpravě dokumentů se fantazii meze nekladou.
Při pohovoru budeš mít šanci svůj studijní projekt prezentovat a obhájit.