Přestup

Co je potřeba udělat?

1. Vyplň krátkou elektronickou přihlášku a my tě už sami kontaktujeme. Nebo nám napiš na e-mailovou adresu filip.dobrovolny@scioskola.cz a domluv si návštěvu ve škole, ať víš, do čeho jdeš.
  2. Sepiš dvoustránkový Studijní plán. V naší škole mají studenti velkou svobodu v tom, co, kdy a jak se učí. Proto potřebujeme uchazeče o studium trochu poznat. Dát dohromady studijní plán není nic složitého – jednoduchý návod je tady. Až ho budeš mít napsaný, pošli nám ho e-mailem.
  3. Až si tvůj plán přečteme, dohodneme se na termínu ústního pohovoru. To je asi půlhodinový rozhovor, během kterého se snažíme zjistit, jestli se chceš učit a jestli jsi ochotný(á) uklízet. Ano, čteš správně. U nás ve škole totiž nemáme uklízečku. A celkově se o provoz školy starají studenti. Kritéria přijetí jsou samostatnost a zodpovědnost, aktivita (aktivní přístup ke studiu, aktivní zapojení do mimoškolní činnost), motivace k učení, soulad s hodnotami a principy ScioŠkol, ochota podílet se na provozu školy (např. úklid, mytí nádobí, administrativa). Musíme zohlednit také tvůj prospěch na vysvědčení (ale moc velkou váhu tomu nedáváme. Nakonec si budeme chtít chvilku popovídat i s tvými rodiči. Koneckonců, oni za tvoje studium budou platit.
  4. Celé přestupové řízení se dá zvládnout za dva dny. Všechny formality s tvojí současnou školou vyřídíme my. Teď už je to na tobě.

Chci se přihlásit

Znám se lépe, než mě zná Facebook

V blízké budoucnosti budou mít korporace jako Google, Facebook nebo Amazon možnost vědět o vás informace, které zatím třeba ani sami nevíte. Algoritmy už dnes dokážou podle pohybů očí..

Adapťák 20162.9. - pondělíMuseli jsme si trochu přivstat, jelikož už v sedm jsme museli být na nádraží. Čekali jsme na sebe u vlezu do metra. Mír..