Přestup

Chceš přestoupit a stát se studentkou či studentem už letos? Potom se tě týká pouze jednoduché přestupové řízení. Hlásíš se k nám od září do prvního ročníku? Podrobnosti o přijímačkách najdeš tady.

Co je potřeba udělat?

1. Vyplň krátkou elektronickou přihlášku a my tě už sami kontaktujeme. Nebo nám napiš na e-mailovou adresu filip.dobrovolny@scioskola.cz a domluv si návštěvu ve škole, ať víš, do čeho jdeš.
  2. Sepiš dvoustránkový Studijní plán. V naší škole mají studenti velkou svobodu v tom, co, kdy a jak se učí. Proto potřebujeme uchazeče o studium trochu poznat. Dát dohromady studijní plán není nic složitého – jednoduchý návod je tady. Až ho budeš mít napsaný, pošli nám ho e-mailem.
  3. Až si tvůj plán přečteme, dohodneme se na termínu ústního pohovoru. To je asi půlhodinový rozhovor, během kterého se snažíme zjistit, jestli se chceš učit a jestli jsi ochotný(á) uklízet. Ano, čteš správně. U nás ve škole totiž nemáme uklízečku. A celkově se o provoz školy starají studenti.
    Nakonec si budeme chtít chvilku popovídat i s tvými rodiči. Koneckonců, oni za tvoje studium budou platit.
  4. Celé přestupové řízení se dá zvládnout za dva dny. Všechny formality s tvojí současnou školou vyřídíme my. Teď už je to na tobě.

Chci se přihlásit

První diplomka o naší škole je na světě

Napsal ji Jirka Zradička, který se ScioŠkolami už nějakou dobu spolupracuje. Jejím tématem jsou digitální portfolia našich studentů. Přečíst si ji můžete tady.

Návštěva ScioŠkoly v OlomouciV rámci mého projektu, zaměřeného na pedagogiku, jsem se rozhodla 23.5. navštívit ScioŠkolu v Olomouci.  Po velmi br..