Školní vzdělávací program

Školní vzdělávací program (ŠVP)

Rámcový vzdělávací program pro pedagogická lycea (RVP) je i pro nás závazný. I když k němu máme řadu dílčích výhrad, je na něm pozitivní, že je natolik otevřený, že umožňuje sestavit Školní vzdělávací program ScioŠkoly (ŠVP), aniž bychom museli ustupovat z našich principů.

ŠVP připravují především ti, kdo budou ve škole pracovat – průvodci a ředitel. Zahrnuje v sobě všechny obvyklé vzdělávací oblasti a je doplněn také o množství témat a dovedností, které pokládáme za nutnou součást vzdělání – komunikace, rozvoj kreativity, učební autonomie a další…

Text našeho Školního vzdělávacího programu najdete zde: ŠVP 1. Scio Střední škola

Zjednodušené schéma ŠVP je tady

Hledáte novou životní výzvu?

Pracujete rádi s mladými lidmi? Je vám blízká oblast vzdělávání? Baví vás tvořit něco nového? Vítáte svobodu? Chcete přinést své nápady, podílet se na chodu střední školy, do k..

Slet dětí a studentů ze ScioŠkol, který probíhá tento týden v Jeseníkách, nemá chybu :-). Mrkněte na náš FB https://www.facebook.com/stredniscios..