ŠVP

Školní vzdělávací program (ŠVP)

Rámcový vzdělávací program pro pedagogická lycea (RVP) je i pro nás závazný. I když k němu máme řadu dílčích výhrad, je na něm pozitivní, že je natolik otevřený, že umožňuje sestavit Školní vzdělávací program ScioŠkoly (ŠVP), aniž bychom museli ustupovat z našich principů.

ŠVP připravují především ti, kdo budou ve škole pracovat – průvodci a ředitel. Zahrnuje v sobě všechny obvyklé vzdělávací oblasti a je doplněn také o množství témat a dovedností, které pokládáme za nutnou součást vzdělání – komunikace, rozvoj kreativity, učební autonomie a další…

Text našeho Školního vzdělávacího programu najdete zde: ŠVP 1. Scio Střední škola

Den otevřených dveří 28. listopadu

Přijď s námi prožít Den otevřených dveří 28. 11. 2018, kdy můžeš přijít kdykoliv mezi 9. a 17. hodinou a prožít den s našimi studenty. Dozvíš se, jak probíhá shromáždění, co j..