Rada moudrých

scio

Scio – to je společnost plná aktivních, schopných, mladých, ale zároveň zkušených a vzdělaných moderních lidí, kteří mají nejen dlouhodobý zájem o vzdělávání, ale vzděláváním se také profesionálně zabývají. Připravili řadu projektů pro širokou veřejnost, pro rodiče a pro školy. Ředitel společnosti Ondřej Šteffl před 25 lety založil PORG (První obnovené reálné gymnázium). To ve své době vybočovalo z řady standardních gymnázií, stejně jako vybočuje ScioŠkola z řady většinových základních škol.

Rada moudrých se pravidelně schází a pomáhá nám s koncepcí ScioŠkoly i v praktických záležitostech. Jsme velmi vděční, že tito lidé s námi sdílejí své zkušenosti a věnují nám svůj čas.

Pavel Kavánek po 21 letech v pozici generálního ředitele ČSOB je nyní předsedou dozorčí rady stejné společnosti a rovněž prezidentem České bankovní asociace. Dědeček jednoho vnuka.

Branislav Kleskeň hlavní autor studie McKinsey: Klesající výsledky českého základního a středního školství: fakta a řešení. Dnes řídí na Slovensku nadaci Leaf, která se zaměřuje na rozvoj mladých lidí. Otec tří dětí.

Roman Král ředitel základní školy v Mladé Boleslavi. Otec čtyř dětí.

Pavel Rozsypal velvyslanec ČR při OECD. Otec tří dětí.

Lukáš Kovanda hlavní ekonom finanční skupiny Roklen, přednášející na VŠE a CEVRO Institutu, člen think-tanku Prague Twenty a autor řady knih z oblasti ekonomie a pop-ekonomie.

Tania le Moigne ředitelka české pobočky Google, autorka několika vzdělávácích deskových her. Matka syna.

Martina Pojarová socioložka, pracuje ve vedení projektu Cesta domů. Matka tří dětí.

Pavel Sodomka spoluzakladatel serveru Atlas.cz, předseda správní rady, radost 3.0.

Tomáš Zahradník zakladatel portálu ProStředoškoláky.cz, průkopník individuálních studijních plánů pro středoškoláky.

Milan Hejný matematik, pedagog, autor inovativní metody výuky matematiky.

Připravujeme se na konferenci v Oléronu

Dostali jsme pozvánku na konferenci evropských alternativních středních škol ve Francii. Potkáme se tam s učiteli  a studenty ze škol ze Saint-Nazaire, Paříže, Kodaně, Berlína a Varšav..

Čau děcka!Dočtěte to do konce, je to pecka!Toto je prosím úplně poslední blog z ateliéru náboženství. Jestli vůbec někdo tohle pravidelně čte, nejspíš..