Prostory školy

Umístění školy

Škola se nachází v prostorách Vysoké školy hotelové na adrese Svídnická 506, Praha 8, a to v přízemí budovy, která má centrální otevřené atrium, jež je přístupné i studentům. Škola má bezbariérový přístup.

Budova školy se nachází v příjemné a klidné lokalitě.  V těsné blízkosti školy je supermarket Albert.

Doprava do školy

Škola je dostupná z metra Kobylisy, odkud zhruba každých 5 minut jede autobus (144 nebo 177) do zastávky Poliklinika Mazurská. Ze zastávky je to do školy asi 200 metrů. Z Florence je škola s pomocí MHD dostupná do 20 minut.

V okolí školy je sídliště s veřejně přístupným parkováním.

Dispozice školy

Škola je umístěna v přízemní části budovy na ploše asi 700 m2. Bude disponovat sedmi dostatečně velkými učebnami. V rámci budovy bude možné využívat řadu dalších prostor dle potřeb školy.

V budově je tělocvična, kterou budou moci studenti využívat. V těsné blízkosti školy je veřejně přístupné sportoviště. Toto venkovní sportoviště mohou studenti bezplatně využívat kdykoliv – nejen během výuky, ale i ve volném čase.

V budově je také jídelna včetně bistra, která bude k dispozici i našim studentům.

Vybavení a výzdoba školy

Typickým rysem ScioŠkol je to, že školu tvoří studenti a průvodci. U naší střední školy to platí dvojnásob. Stávající prostory školy nebudeme žádným zásadním způsobem upravovat a necháme na našich studentech, jakým způsobem si je uspořádají, vymalují a vybaví. Výhledově, s rostoucím počtem studentů, jsme připraveni prostory změnit i dispozičně tak, aby studentům maximálně vyhovovaly.

Prohlédněte si plánek školy (červeně ohraničená plocha = ScioŠkola; fotky učeben jsou pouze ilustrační – studenti si učebny udělají po svém).

Fotky ze školy

Takto vypadala naše škola těsně před začátkem školního roku. Jak jsme si školu předělali a zvelebili, uvidíte v dokumentu o škole vytvořeným studenty. Připravujeme pro vás i akuální fotografie.

První diplomka o naší škole je na světě

Napsal ji Jirka Zradička, který se ScioŠkolami už nějakou dobu spolupracuje. Jejím tématem jsou digitální portfolia našich studentů. Přečíst si ji můžete tady.

Návštěva ScioŠkoly v OlomouciV rámci mého projektu, zaměřeného na pedagogiku, jsem se rozhodla 23.5. navštívit ScioŠkolu v Olomouci.  Po velmi br..