Prostory školy

Umístění školy

Škola se nachází v prostorách Vysoké školy hotelové na adrese Svídnická 506, Praha 8, a to v přízemí budovy, která má centrální otevřené atrium, jež je přístupné i studentům. Škola má bezbariérový přístup.

Budova školy se nachází v příjemné a klidné lokalitě.  V těsné blízkosti školy je supermarket Albert.

Doprava do školy

Škola je dostupná z metra Kobylisy, odkud zhruba každých 5 minut jede autobus (144 nebo 177) do zastávky Poliklinika Mazurská. Ze zastávky je to do školy asi 200 metrů. Z Florence je škola s pomocí MHD dostupná do 20 minut.

V okolí školy je sídliště s veřejně přístupným parkováním.

Dispozice školy

Škola je umístěna v přízemní části budovy na ploše asi 700 m2. Bude disponovat sedmi dostatečně velkými učebnami. V rámci budovy bude možné využívat řadu dalších prostor dle potřeb školy.

V budově je tělocvična, kterou budou moci studenti využívat. V těsné blízkosti školy je veřejně přístupné sportoviště. Toto venkovní sportoviště mohou studenti bezplatně využívat kdykoliv – nejen během výuky, ale i ve volném čase.

V budově je také jídelna včetně bistra, která bude k dispozici i našim studentům.

Vybavení a výzdoba školy

Typickým rysem ScioŠkol je to, že školu tvoří studenti a průvodci. U naší střední školy to platí dvojnásob. Stávající prostory školy nebudeme žádným zásadním způsobem upravovat a necháme na našich studentech, jakým způsobem si je uspořádají, vymalují a vybaví. Výhledově, s rostoucím počtem studentů, jsme připraveni prostory změnit i dispozičně tak, aby studentům maximálně vyhovovaly.

Prohlédněte si plánek školy (červeně ohraničená plocha = ScioŠkola; fotky učeben jsou pouze ilustrační – studenti si učebny udělají po svém).

 

Fotky ze školy

Takto vypadala naše škola těsně před začátkem školního roku. Jak jsme si školu předělali a zvelebili, uvidíte v dokumentu o škole vytvořeným studenty. Připravujeme pro vás i akuální fotografie.

První diplomka o naší škole je na světě

Napsal ji Jirka Zradička, který se ScioŠkolami už nějakou dobu spolupracuje. Jejím tématem jsou digitální portfolia našich studentů. Přečíst si ji můžete tady.

Blog

Návštěva ScioŠkoly v OlomouciV rámci mého projektu, zaměřeného na pedagogiku, jsem se rozhodla 23.5. navštívit ScioŠkolu v Olomouci.  Po velmi br..

Kontakt

Jak se k nám dostanete
Svídnická 506, Praha 8, 181 00
tel.: 775 115 567, 770 191 224