O nás

První Střední ScioŠkola vznikla v září 2018, sídlíme v Praze 8. Jsme inovativní, alternativní a asi nejsvobodnější soukromá střední škola v České republice. Naším cílem je vzdělávat mladé lidi pro 21. století. Hlavní odpovědnost za učení mají studenti a proces učení je takový, aby ho studenti skutečně tvořili a prožili. Jsme škola, v níž najdeš individuální přístup, získáš studijní a životní autonomii, ale i prostor pro zážitky, nová přátelství a osobní rozvoj.

Studenti absolvují všeobecné čtyřleté vzdělání zakončené maturitou a volí si studijní obory Humanitní studia či Dramatická výchova. U nás nedostáváš známky, nepíšeš písemky ani testy. Důležité pro nás je, co máš ve svém portfoliu a co se reálně naučíš.

Stojíme na hodnotách všech Scioškol, jimiž jsou: svoboda, morálka, aktivita, optimismus, odvaha a otevřenost. Nejedná se o frázi, ale o hodnoty, které skutečně žijeme!

Den otevřených dveří v pátek 13. prosince

Přijď se podívat, jak vypadá naše škola naživo!

Popovídej si se studenty i průvodci, zažij kurz nebo ateliér.

V pátek 13. prosince od 9 do 17h.

Zjistíš a vyzkoušíš si:
&#x1f..

Dne 30.9.2019 jsme se v rámci ateliéru Sciopramen, aneb vaříme pivo, vydali do smíchovského pivovaru Staropramen. Naši cestu městskou hromadnou d..