O nás

První Střední ScioŠkola vznikla v září 2018, sídlíme v Praze 8. Jsme inovativní, alternativní a asi nejsvobodnější soukromá střední škola v České republice. Naším cílem je vzdělávat mladé lidi pro 21. století. Hlavní odpovědnost za učení mají studenti a proces učení je takový, aby ho studenti skutečně tvořili a prožili. Jsme škola, v níž najdeš individuální přístup, získáš studijní a životní autonomii, ale i prostor pro zážitky, nová přátelství a osobní rozvoj.

Studenti absolvují všeobecné čtyřleté vzdělání zakončené maturitou a volí si studijní obory Humanitní studia či Dramatická výchova. U nás nedostáváš známky, nepíšeš písemky ani testy. Důležité pro nás je, co máš ve svém portfoliu a co se reálně naučíš.

Stojíme na hodnotách všech ScioŠkol, jimiž jsou: svoboda, morálka, aktivita, optimismus, odvaha a otevřenost. Nejedná se o frázi, ale o hodnoty, které skutečně žijeme!

Rozrůstáme se a hledáme průvodce pro příští školní rok

Chtěli byste pracovat s mladými lidmi na škole, kterou tvoří studenti a průvodci společně? Kde vztahy stojí na partnerství a důvěře? Kde zodpovědnost za vlastní vzdělávání mají stu..

Autor: DodoKaždé jiné úterý bych šla normálně do školy, ale toto ne. Tento den jsem zamířila s taškou v ruce a batohem na zádech směr Hlavní nádraží. ..