O nás

První Střední ScioŠkola vznikla v září 2018, sídlíme v Praze 8. Jsme inovativní, alternativní a asi nejsvobodnější soukromá střední škola v České republice. Naším cílem je vzdělávat mladé lidi pro 21. století. Hlavní odpovědnost za učení mají studenti a proces učení je takový, aby ho studenti skutečně tvořili a prožili. Jsme škola, v níž najdeš individuální přístup, získáš studijní a životní autonomii, ale i prostor pro zážitky, nová přátelství a osobní rozvoj.

Studenti absolvují všeobecné čtyřleté vzdělání zakončené maturitou a volí si studijní obory Humanitní studia či Dramatická výchova. U nás nedostáváš známky, nepíšeš písemky ani testy. Důležité pro nás je, co máš ve svém portfoliu a co se reálně naučíš.

Stojíme na hodnotách všech Scioškol, jimiž jsou: svoboda, morálka, aktivita, optimismus, odvaha a otevřenost. Nejedná se o frázi, ale o hodnoty, které skutečně žijeme!

Znám se lépe, než mě zná Facebook

V blízké budoucnosti budou mít korporace jako Google, Facebook nebo Amazon možnost vědět o vás informace, které zatím třeba ani sami nevíte. Algoritmy už dnes dokážou podle pohybů očí..

Adapťák 20162.9. - pondělíMuseli jsme si trochu přivstat, jelikož už v sedm jsme museli být na nádraží. Čekali jsme na sebe u vlezu do metra. Mír..