Alexandra Kohoutová

zástupkyně ředitele

„Dum spiro spero – dokud dýchám, doufám“. Když jsem byla na střední škole, tohle heslo mi viselo v pokoji, a i když jsem na něj časem pozapomněla, vždycky ilustrovalo mou životní cestu. Energie, láska k lidem, chuť tvořit nové věci, smysl pro humor, kreativita, ale i odpovědnost a snaha dotahovat věci do konce – něco, co mě charakterizuje, čím se řídím a co bych chtěla předávat dál.

Ptáte se mě na profesní život? Šest let jsem pracovala jako ředitelka Chvalského zámku, který jsem se svým týmem budovala „od píky“, a to pro děti a mladé, pro rodiny, pro školy. Nyní je Chvalský zámek oblíbené a úspěšné kulturní a společenské centrum v Praze – Horních Počernicích, na které jsme všichni pyšní.  Dlouho jsem pracovala v marketingu a PR, takže mě baví nejen věci vymýšlet a uvádět v život, ale i propagovat a psát o nich. Část života mi spolkla i editorská a publikační činnost (kniha Praha s dětmi na krku), umím vyprávět příběhy, realizovat je a psát o nich.

Vystudovala jsem bohemistiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Miluju divadlo a dobré filmy, výtvarné umění, hudbu všech možných směrů, baví mě dějiny minulé a současné a třešničkou na dortu je pro mě cestování. Baví mě chodit po horách i po evropských městech, láká mě moře a vůně dálek. Vychutnávám si dobré jídlo, zážitky a život. A mám prima rodinu, která mě podporuje – díky za to!

Těším se na start naší první Střední ScioŠkoly. Na své kolegy, na studenty, na práci pro mladé a s nimi, která má smysl a která mému doufání dává nový smysl a směr. Těším se, že společně se studenty vytvoříme prima místo pro vzdělávání, které bude radostí. Místo, kde ožívají přátelství a plní se sny.

e-mail: alexandra.kohoutova@scioskola.cz

Den otevřených dveří 29. ledna!

Přijď s námi prožít Den otevřených dveří 29. 1. 2019, kdy můžeš přijít kdykoliv mezi 9. a 18. hodinou a prožít den s našimi studenty. Dozvíš se, jak probíhá shromáždění, c..

Učitel přijde do třídy, všichni si stoupnou, „pozdraví se”, zase si sednou, učitel se zeptá, kdo chybí, a někdy také někoho vyzkouší před tabulí. Pak ..