Náš tým

Filip Dobrovolný

ředitel

Skoro polovinu života jsem strávil na víceletých gymnáziích, jako student i jako učitel. Za tu dobu vím dost přesně, co na středních školách brání skutečnému vzdělání pro život: zvonění po 45 minutách, třídy plné lavic rozestavěných čelem ke stupínku, soutěžení v tom, kdo má jaký průměr známek.

Zároveň ale nezapomínám na to, co dělá středoškolská léta tím, na co člověk po letech vzpomíná s nostalgií: zážitky a kamarády na celý život, a v lepších případech i setkání s učiteli, kteří dokázali studenty nadchnout pro svůj obor, pomohli jim objevit silné stránky a ukázali, že vzdělání je nejen úžasný svět bez hranic, ale že je to i radost spojená s pocitem úspěchu.

Pracoval jsem jako lektor v jazykové škole, organizátor filmových festivalů, věnoval se překladům z francouzštiny a provádění turistů po Paříži. Ve ScioŠkolách pracuju od srpna 2017. Jako metodik jsem měl možnost je všechny poznat zblízka a zevnitř. Jako průvodce, učitel, metodik a lektor jsem se vždy snažil ukazovat lidem cesty, po kterých mohou sami dojít k odpovědím na svoje otázky, a posílit tak svoji autonomii. Mám rád, když je učení smysluplné a je při něm legrace. Kromě toho mám slabost pro poezii, cyklistiku a spaní pod širákem.

Přál bych si, aby Střední ScioŠkola byla místem, kde je normální být aktivní, podílet se na chodu školy, učit se od moudřejších a pomáhat těm, kdo si o to řeknou. Přál bych si, aby se spíš než škole podobala živému vzdělávacímu a kulturnímu centru, ve kterém se smazává hranice mezi „uvnitř“ a „venku“, mezi školou a světem, zkrátka místem, kde se každý den něco zajímavého děje.

e-mail: filip.dobrovolny@scioskola.cz, telefon: 775 115 567

Alexandra Kohoutová

zástupkyně ředitele

„Dum spiro spero – dokud dýchám, doufám“. Když jsem byla na střední škole, tohle heslo mi viselo v pokoji, a i když jsem na něj časem pozapomněla, vždycky ilustrovalo mou životní cestu. Energie, láska k lidem, chuť tvořit nové věci, smysl pro humor, kreativita, ale i odpovědnost a snaha dotahovat věci do konce – něco, co mě charakterizuje, čím se řídím a co bych chtěla předávat dál.

Ptáte se mě na profesní život? Šest let jsem pracovala jako ředitelka Chvalského zámku, který jsem se svým týmem budovala „od píky“, a to pro děti a mladé, pro rodiny, pro školy. Nyní je Chvalský zámek oblíbené a úspěšné kulturní a společenské centrum v Praze – Horních Počernicích, na které jsme všichni pyšní.  Dlouho jsem pracovala v marketingu a PR, takže mě baví nejen věci vymýšlet a uvádět v život, ale i propagovat a psát o nich. Část života mi spolkla i editorská a publikační činnost (kniha Praha s dětmi na krku), umím vyprávět příběhy, realizovat je a psát o nich.

Vystudovala jsem bohemistiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Miluju divadlo a dobré filmy, výtvarné umění, hudbu všech možných směrů, baví mě dějiny minulé a současné a třešničkou na dortu je pro mě cestování. Baví mě chodit po horách i po evropských městech, láká mě moře a vůně dálek. Vychutnávám si dobré jídlo, zážitky a život. A mám prima rodinu, která mě podporuje – díky za to!

Těším se na start naší první Střední ScioŠkoly. Na své kolegy, na studenty, na práci pro mladé a s nimi, která má smysl a která mému doufání dává nový smysl a směr. Těším se, že společně se studenty vytvoříme prima místo pro vzdělávání, které bude radostí. Místo, kde ožívají přátelství a plní se sny.

e-mail: alexandra.kohoutova@scioskola.cz

Hanka Šafářová

průvodkyně

Hana Šafářová studovala matematiku a biologii na Přírodovědecké fakultě UK a má za sebou pět let praxe na gymnáziu. Kromě toho několik let pracovala jako účetní a daňový poradce. Snaží se podporovat mladé lidi na cestě k samostatnému poznání a ukazovat, že žádný problém není tak velký jak vypadá. Miluje přírodu, svobodu a vždy trochu pohybu a legrace. Má blízko k meditaci a práci s emocemi, ve volných chvílích si vyjede do parku na kolečkové brusle nebo na pár dní na vandr s koloběžkou.

e-mail: hana.safarova@scioskola.cz

Míša Straková

průvodkyně

Vystudovala Andragogiku a personální řízení na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a dokončuje studium managementu vzdělávání na Pedagogické fakultě. Profesně se zaměřuje se na oblast zážitkové pedagogiky směrem k dětem i dospělým. Mohli jste se s ní potkat např. v týmu PrPom, kde učí první pomoc právě zážitkovým způsobem. Je nadšená sportovkyně, obzvláště pak volejbalistka a lyžařka. Když si chce odpočinout, zahraje si na kytaru, přečte po několikáté Harryho Pottera nebo ráda vyrazí kamkoli s batohem, nejlépe do hor.

e-mail: michaela.strakova@scioskola.cz

První diplomka o naší škole je na světě

Napsal ji Jirka Zradička, který se ScioŠkolami už nějakou dobu spolupracuje. Jejím tématem jsou digitální portfolia našich studentů. Přečíst si ji můžete tady.

Návštěva ScioŠkoly v OlomouciV rámci mého projektu, zaměřeného na pedagogiku, jsem se rozhodla 23.5. navštívit ScioŠkolu v Olomouci.  Po velmi br..