Koncepce

Individuální přístup

• Každý student pravidelně konzultuje svůj studijní projekt.
  • Student si sestavuje rozvrh na míru svému projektu.
  • Respektujeme individualitu a odlišnost každého studenta a podporujeme sebepoznání.
  • Škola poskytuje studentům kariérní poradenství.

Studijní autonomie

• Spoléháme na vnitřní motivaci mladých lidí a jejich touhu být aktivní, prospěšní a měnit svět.
  • Vytváříme prostor pro to, aby každý mohl převzít kontrolu nad svým učením. Studenti mají přímý vliv nad obsahem i formami toho, co se budou učit. Přejímají za sebe zodpovědnost a učí se stát na vlastních nohou.
  • Škola nabízí setkávání s externími odborníky a spolupráci s univerzitami a firmami.

Místo pro nová přátelství

• Nezapomínáme na to, že na střední škole většina z nás navázala celoživotní přátelství. Bez společných zážitků by to nebylo ono.
    Podporujeme týmového ducha. Společně rozhodujeme, společně se učíme.
  • Studenti se při učení i při společné organizaci života školy potkávají napříč ročníky.

Životní autonomie

• Školu tvoří studenti. Mají zodpovědnost za praktický chod školy. Podílejí se na sestavování rozpočtu školy.
  • Shromáždění je příležitost naučit se v praxi demokratickým dovednostem: diskutovat, argumentovat, dělat kompromisy.
  • Škola podporuje zahraniční expedice, stáže, praxe ve firmách.

Přečtěte si text Jak se studuje na Střední ScioŠkole – nejsvobodnější střední škole v Česku? na aktualne.cz!

Den otevřených dveří 19. listopadu

Přijď se podívat, jak vypadá naše škola naživo!

Popovídej si se studenty i průvodci, zažij kurz nebo ateliér.

V úterý 19. listopadu od 9 ráno do 6 odpoledne.

Zjistíš a vyzkou..

Dne 30.9.2019 jsme se v rámci ateliéru Sciopramen, aneb vaříme pivo, vydali do smíchovského pivovaru Staropramen. Naši cestu městskou hromadnou d..