Koncepce

Individuální přístup

• Každý student pravidelně konzultuje svůj studijní projekt.
  • Student si sestavuje rozvrh na míru svému projektu.
  • Respektujeme individualitu a odlišnost každého studenta a podporujeme sebepoznání.
  • Škola poskytuje studentům kariérní poradenství.

Studijní autonomie

• Spoléháme na vnitřní motivaci mladých lidí a jejich touhu být aktivní, prospěšní a měnit svět.
  • Vytváříme prostor pro to, aby každý mohl převzít kontrolu nad svým učením. Studenti mají přímý vliv nad obsahem i formami toho, co se budou učit. Přejímají za sebe zodpovědnost a učí se stát na vlastních nohou.
  • Škola nabízí setkávání s externími odborníky a spolupráci s univerzitami a firmami.

Místo pro nová přátelství

• Nezapomínáme na to, že na střední škole většina z nás navázala celoživotní přátelství. Bez společných zážitků by to nebylo ono.
    Podporujeme týmového ducha. Společně rozhodujeme, společně se učíme.
  • Studenti se při učení i při společné organizaci života školy potkávají napříč ročníky.

Životní autonomie

• Školu tvoří studenti. Mají zodpovědnost za praktický chod školy. Podílejí se na sestavování rozpočtu školy.
  • Shromáždění je příležitost naučit se v praxi demokratickým dovednostem: diskutovat, argumentovat, dělat kompromisy.
  • Škola podporuje zahraniční expedice, stáže, praxe ve firmách.

Den otevřených dveří 28. listopadu

Přijď s námi prožít Den otevřených dveří 28. 11. 2018, kdy můžeš přijít kdykoliv mezi 9. a 17. hodinou a prožít den s našimi studenty. Dozvíš se, jak probíhá shromáždění, co j..

Učitel přijde do třídy, všichni si stoupnou, „pozdraví se”, zase si sednou, učitel se zeptá, kdo chybí, a někdy také někoho vyzkouší před tabulí. Pak začne diktovat a psát na tabuli zápis, ty si ho musíš rychle opisovat, a pokud to neuděláš, začne na..

Svidnická 506, Praha 8, 181 00