Znám se lépe, než mě zná Facebook

publikováno: 27 / 9 / 2019

V blízké budoucnosti budou mít korporace jako Google, Facebook nebo Amazon možnost vědět o vás informace, které zatím třeba ani sami nevíte. Algoritmy už dnes dokážou podle pohybů očí rozpoznat vaši sexuální orientaci. Pro člověka bude tedy čím dál tím důležitější dobře znát sám sebe. Většina lidí to dnes moc neumí. V budoucnu ale hrozí, že se z velké části lidí stanou “hacked beings”, tedy bytosti, které už nerozhodují samy za sebe. Nevědí, kdo jsou a co chtějí, a tak za ně rozhodnutí udělají algoritmy. S takovou vizí přichází ve své přednášce profesor jeruzalémské univerzity Yuval Noah Harari.

Ve ScioŠkolách si důležitost poznání sebe sama uvědomujeme. Každý student na něm a na rozvoji dalších důležitých kompetencí pracuje individuálně se svým mentorem. Pomůckou k seberozvoji je jim Mapa kompetencí, která vznikla na míru pro naše studenty.

Hledáme asistentku či asistenta pedagoga

Baví vás práce s mladými lidmi? Chcete zkusit něco nového? Zakládáme školy, do jakých byste i vy rádi chodili. Chcete být u toho? Chcete přinést své nápady, podílet se na tom? Pak je ..

Návštěva tokamaku:Dne 5. Prosince jsme na hodiny, které máme v rozvrhu vyznačeny jako přednášky a workshopy, nezůstali ve škole jako obvykle, ale vyra..