Maturitní projekt: Proměna veřejného zanedbaného prostoru

Ve školním roce 2021/2022 vznikly tři maturitní týmy. Jedním z nich jsme my - Éla, Filip, Wanda, Johana a Evžen nebo-li tým Proměna veřejného zanedbaného prostoru.

3. 3. 2022|
1

V rámci projektu jsme si dali za cíl určit a uklidit veřejný zanedbaný prostor, kde vytvoříme místo pro užitkové umění. Po přeměně jsme měli umístit alespoň jeden kus umění (např. lavička, výstava atp.).

Nejdříve jsme si rozfázovali projekt a doplnili klíčové momenty. Průběžně jsme tabulku updatovali a doplňovali o role, úkoly a záznamy setkání.

Přísaháme, že tabulka není ve skutečnosti tak chaotická :)

Velká součást realizace projektu byla administrativa a komunikace s úřady (Magistrát HMP, Praha 8, Praha 3), se zástupci z Pcher a s projekty jako Přístav 18600 a Pocitová mapa.

První návštěva Pcher

Během předposlední fáze jsme si vyzkoušeli designovat a vyrobit (nejen) lavičku za vedení Filipa.

Z komunikace s úřady vyplynulo rozhodnutí rozdělit úklid a místo přeměny. Wanda, Johana a Evžen zařídili úklid Vítkova, který úspěšně proběhl v neděli 6.3.2022. Děkujeme všem zúčastněným - měli jsme radost, že se přidali i mimoškolní účastníci.

Éla domluvila a zařídila přeměnu v Pcherách. Naším grand finale se stalo umístění vlastnoručně (primárně rukama Filipa) vyrobené lavičky u základní školy. Tímto děkujeme za spolupráci starostce Pcher a ředitelce Základní školy Pchery!